SEO Uyumlu Web Sitesi Oluşturma

Yeni blogumun ilk yazısında siz değerli okuyucularıma nasıl seo uyumlu web sitesi oluşturacağınızdan bahsetmek istiyorum arkadaşlar. Bu makalemde yeni kuracağınız web sitelerinizde yapmanız gereken seo adımlarını bulabilirsiniz. Unutmayalım ki başlık (title) kısmında armut yazan bir web sitesini elma kelimesinde çıkarmak deveye hendek atlatmak ile eşdeğerdir. Bu yüzden seo ile biyerlere gelmek istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken şey sitenizi seo uyumlu hale getirmek veya seo uyumlu bir web sitesi hazırlamaktır.

Adım 1: Başlık ve Açıklamalar

Web sitenizin sayfa başlıklarının (title) sayfa içeriği ile aynı olmasına dikkat edin. Sayfa başlıklarınızın 70 karakterden uzun olmaması ve ard arda aynı kelimeleri içermemesi (spam) sizin için iyi olacaktır. Bir sonraki adım ise description ve keywords kelimelerinizi eksiksiz doldurun. Sitenizi google botlarına ne kadar iyi tanıtırsanız çıkış derecenizde o kadar iyi olacaktır.

Adım 2: Özgün İçerikler

İçeriklerinizi kesinlikle özgün oluşturun kopya içerikler google tarafından sevilmemekle beraber çıkışlarıda çok düşük olmaktadır. Aynı şekilde sitenizde kullanacağınız görsellerinde özgün olması çıkışlarınızı oldukca olumlu şekilde etkileyecektir.

Adım 3: Cache Sistemi

Sitenizi optimize edin (cache). Optimize olmuş ve hızlı açılan siteler her zaman google tarafından sevilmektedir. Ayrıca sitenizin hızlı açılması ziyaretcileriniz tarafından da sevileceği gibi sitenizi hızlıca gezmelerini sağlayacaktır.

Devamını oku…SEO Uyumlu Web Sitesi Oluşturma