Google Maps Nasıl Kayıt Olunur?

Google Maps Nasıl Kayıt Olunur?

Google Maps yani google haritalar servisi müşterilerinizin işletmenizi daha kolay ve pratik bir şekilde bulabilmeleri için oluşturulan bir servistir. Navigasyon üzerinden işletmenizin kolayca bulunabilmesi için firmanızın google maps servisine kayıtlı olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra google aramalarında da bir çok google maps kaydı normal aramaların daha üstünde çıkmaktadır. Üstelik bunun için her hangi bir seo taktiği uygulamanıza da gerek yok. Hatta daha ileri giderek size şöyle bir tiyo vereyim mobil aramalarda benzersiz bir google maps sahibi iseniz firmanız kesinlikle ilk sırada yer alır. Örnek olarak google’da dumansoft şeklinde bir arama yapın ve sol tarafta resimli bir şekilde çıkan google maps kaydını inceleyin. Şimdi birde akıllı telefonunuzda dumansoft şeklinde bir arama yapın ve sonucu görün.

İnternet kullanıcılarının %80’i internete akıllı telefonları ile bağlanmaktadır. Bunu göz önünde bulundurursak google maps firmanız için eşsiz bir değer olabilir. Google maps üzerinde yaptığınız değişiklikler genelde 15 dakika içerisinde güncellenmektedir. Bu hizmeti bedava alabiliyor olmak bence kesinlikle mükemmel. Lafı fazla uzatmadan nasıl google maps kaydı alabileceğinizi alnalatalım. Öncelikle bir gmail adresine ihtiyacımız var. Sonrasında buraya tıklayarak google business servisine ulaşıyoruz ve sağ üst köşeden hesap oluştur butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada işletme adınızı, kategorinizi, adresinizi gibi bilgileri doldurdukdan sonra maps sayfanız oluşuyor ve sizi maps sayfanıza yönlendiriyor. Eğer daha önce hiç maps kaydınız yok ise muhtemelen pin istemeden hesabınızı doğrulayacaktır. Fakat daha önce google maps geçmişiniz var ise size 15 gün içinde ulaşmak üzere bir pin gönderilecek ve gelen  zarfdaki pigi maps sayfanızdaki doğrulama alanına yazmadığını sürece google maps sayfanız gözükmeyecektir. Pinler genelde 15 gün içerisinde gelmektedir. Pini girdikden ortalama 15 dakika sonra sayfanız aktif hale gelecektir.

Aynı adrese birden fazla maps kaydı almak veya şüpeli işlemler hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir denememenizde fayda var. Askıya alınan hesaplar genelde bir daha açılmamaktadır. Hesabınzıı onayladıkdan sorna çalışma saatlerinizi, fotoğraflarınızı vs. yükleyiniz ve profilinizi dolu bir hale getiriniz. Profilinizin doluluk oranı ve bilgilerinizi doğruluk oranı sayfanızın görüntülenme oranını arttıracaktır. (kaynak)

Yorum yapın